pátek 31. srpna 2012

Literární soutěž "Dobrodružství dětí v 21. století"

Nakladatelství Albatros vyhlašuje čtvrtý ročník literární soutěže o nejlepší původní českou prózu na téma Dobrodružství dětí v 21. století. Uzávěrka odevzdání rukopisu je 30. listopadu 2012, vítěz bude oznámen na Nakladatelských cenách Albatrosu na jaře příštího roku. Kromě finanční odměny se dočká i vydání svého textu.


Z této soutěže už vzešly tři nové dětské knížky, z nichž dvě vyšly, třetí to čeká. Vítězkou prvního ročníku se stala herečka a autorka divadelních her Eva Prchalová s knížkou Hromnice aneb Příběh tajemné stopařky, která letos získala ocenění v anketě Suk 2011 – Čteme všichni, čerstvě jsou na pultech knihkupectví Ježkovy voči a jiné pohádky veterinární bioložky Stanislavy Reschové. Vzhledem k tomu, že je soutěž anonymní, byla letos pro redakci Albatrosu překvapením výhra známé scenáristky Evy Papouškové s příběhem ze školky Kosprd a Telecí, který vyjde na přelomu roku 2012 a 2013.

Rukopis přihlášený do soutěže by měl být rozsah maximálně 80 normostran a nesmí být dosud publikován. Autor musí nejpozději v den uzávěrky dovršit věk 18 let.

Více informací je na adrese www.albatrosmedia.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat

1. Do velkého textového pole napište komentář
2. Vyberte podpis, lze i anonymní
3. Klikněte na tlačítko "Přidat komentář"
4. Opište písmena z obrázku (ochrana proti spamu)