pátek 31. srpna 2012

První věk II - povstání

Kdy: 5. - 7. říjen 2012
Kde: Boskovice

Boskovický hrad se tedy na 40 hodin změní na prastarou pevnost První Věk, po ničivé válce bohů poslední útočiště skoro zaniklé civilizace.

Bude se hrát zhruba 40 hodin nepřetržitě - od pátečního večera do nedělního oběda.

Po dobu konání akce bude hrad uzavřen veřejnosti a nikdo kromě přebývajícího kastelána nebude hru narušovat.

O čem je První věk:

Larp je vedený především k dobrému roleplayingu. Úkolem je simulovat atmosféru středověké pevnosti a důležitější než cíl je spíš cesta k cíli. Nebude nouze na boje, ale pro děj důležité nejsou. Postavy jsou předem dané, nicméně možnost je upravovat podle požadavků hráče je opravdu veliká. Je nutné spíše zachovat průřez povoláními než konkrétní vlastnosti a schopnosti jednotlivých postav. Kvůli provázanosti postav je velkou výhodou přihlásit se co nejdříve. Hráči přihlášení na poslední chvíli musí počítat s tím, že do příběhu nebudou vtaženi tak uceleně jako ti, se kterými se počítá alespoň měsíc.

Žánr larpu je fantasy s prvky postapokalyptické atmosféry. Svět je našim vlastním originálním výtvorem a atmosférou bych ho asi nejvíce přirovnal k fantasy verzi Battlestar Galacticy nebo k ponurejšímu a víc církvemi ovlivňovanému světu Game of Thrones.

Příběh:

Trvalo tisíce let, než se příroda zotavila z ničivých božských zbraní . Nyní se začínají roztroušené zbytky přeživších po celém kontinentu formovat v malá království. Nejsilnější z nich, Jižní Yetaka, která uctívá boha Belara, vysílá svá vojska do světa v naději, že naleznou artefakty po dávné civilizaci, které jí pomůžou zasadit rozhodující úder a sjednotit kontinent. A právě zde vstupuje do děje První Věk, znovu objeven Yetackými vojsky. Podle legend se v něm ukrývá dávné vědění pozemské i vědění samotných bohů, stejně tak jako božské ničivé zbraně. Ale co to? Ruiny jsou obydlené lidmi, kteří tvrdí, že jsou potomky původních obyvatel. Skutečně ještě existují přímí potomci zaniklé civilizace se všemi jejími znalostmi? A co hůř! Uctívají bohyni, která je zodpovědná za rozpoutání války! Yetacké vojska okupují pevnost a hledají vědomosti, které jsou místními pečlivě skrývány. Belarova církev, která přišla s vojskem, se snaží zlikvidovat kult bohyně Abalau a podrobit obyvatelstvo nové víře, místní odboj narušuje snahy okupantů a ochraňuje starobylé zvyky obyvatel. Kriminalita se množí a obyčejní lidé se ocitají uprostřed boje o moc. A když se objeví svitek, který popisuje zjevení obou soupeřících bohů před padesáti lety a přísaha Abalau, že bude pevnost chránit, padá na Belarovce strach...

Závěr:

Pro ty, kteří mají rádi silnou atmosféru, intriky, ozbrojené potyčky, skrývání se, řešení různých záhad, magii a souboje církví.

Veškeré info naleznete na:
http://prvnivek.wz.cz
http://www.facebook.com/events/347556841985232/

Žádné komentáře:

Okomentovat

1. Do velkého textového pole napište komentář
2. Vyberte podpis, lze i anonymní
3. Klikněte na tlačítko "Přidat komentář"
4. Opište písmena z obrázku (ochrana proti spamu)