čtvrtek 30. dubna 2015

Jane Austen LARP: Ball of White

Kdy: 23. květen 2015
Kde: Olomouc

Hra se snaží zreprodukovat romantickou atmosféru Anglie na počátku devatenáctého století. Hráči se na jeden den stanou postavami z vyšší společnosti této doby. Ve spolupráci s organizátory si každý z hráčů vytvoří postavu, která bude zapadat do světa hry, mít svůj vlastní příběh, své vlastní cíle i vazby na ostatní postavy.

Anglie, rok 1815. Napoleon před několika měsíci poražen u Waterloo, britskému impériu vládne místo svého nemocného otce princ Jiří IV., profesor Smith právě publikoval první geologickou mapu Spojeného království a William O'Brian zakládá novou odnož metodistické církve.
Všechny tyto velké události si dovolme nechat stranou. My totiž nechceme hrát ani historickou bitvu, ani mezinárodní konferenci, ani náboženské drama. My chceme hrát ples.

Pokud jste někdy viděli nebo četli romány Jane Austenové, pravděpodobně budete hned v obraze, jak takový ples za začátku předminulého století vypadá. Pokud ne, přečtěte si Emmu nebo se alespoň podívejte na Pýchu a Předsudek.

Dýchne na vás atmosféra doby, kdy muži ještě byli gentlemani a ženy ještě byly dámy. Doby, kdy slovo platilo, obchod kvetl a při výběru životních partnerů měli rozhodující slovo rodiče, aniž by to komukoli přišlo nějak zvláštní.

Veškeré informace: http://jane-austen-larp.blogspot.cz/

Žádné komentáře:

Okomentovat

1. Do velkého textového pole napište komentář
2. Vyberte podpis, lze i anonymní
3. Klikněte na tlačítko "Přidat komentář"
4. Opište písmena z obrázku (ochrana proti spamu)