neděle 2. listopadu 2014

Jeskyně nejen na motivy...

Rachel – postava z jeskyně Kostky osudu

Rachel v Kostkách osudu hraje hráčka Stouny, tak se s ní seznamte.

Rachel se objevila v těle barbara. Nejspíš omylem nebo zlomyslností nějaký vyšší moci. Jak jinak by šlo skloubit velké svalnaté tělo a ustrašenou povahu? Nejisté vystupování a ruce jak lopaty? No dobře – ruce možná nemá jako lopaty a není větší než dobře urostlý chlap, ale i tak je tahle změna škodolibost.

Není krásná, není smyslná, muži z ní nebudou mít srdce až někde v krku. Není bohyně, ale z nějakého důvodu je vám v její přítomnosti dobře a to i přes její barbarský vzhled. I když vypadá stále tak trochu nejistá, ztracená v neznámém světě.

Rachel je něco kolem dvaceti. Má světle hnědé vlasy, mírné zelené oči a opatrný úsměv. Měří skoro 180cm.

--------

"Co pro Vás můžu udělat?
Zájezd?
K moři? Památky?
Alespoň na týden.
Chápu
Jistě - tak já Vám pošlu na e-mail nabídku, pane Grossmanne.
Nejpozději do hodinky.
Kdyby se Vám něco zalíbilo, určitě se ozvěte."

Položila telefon a usmála se na svou kolegyni. Pan Grossmann si u nich kupoval zájezdy s železnou pravidelností. Tenhle klient měl peníze a rád okouzloval své známé… známé i milenky (a že jich měl).

Nebyla to nejlepší práce na světě, ale ona ji měla ráda. Měla ráda lidi. Ne osobně. Osobní kontakt byl stále trochu problém - při osobním kontaktu měla potíže s mluvením. Ale prodávat zájezdy po telefonu pro jednu malou agenturu - to bylo přesně pro ni. Tuhle práci dělala už dva roky. Měla stálou klientelu i pár zazobanců, kterým nezáleželo na penězích. A prodej znamenal provize.

Někdy měla pocit, že ji takhle život utíká mezi prsty - vystudovala cestovní ruch a ihned po škole nastoupila na místo, kde měla dlouhodobou praxi. Měla dobré rodinné zázemí - žádné kostlivce ve skříni. Otec pracoval jako strojvůdce a matka měla malý kadeřnický salon. Mladší sestra ještě stále bydlela s nimi. Studovala umění, byla vegetariánka a chodila na demonstrace za věci a místa, o kterých Rachel nikdy neslyšela… nejen pro tyhle důvody si Rachel myslela, že Lisa bude u rodičů bydlet ještě hodně dlouho. Ti tři žili jen dvě ulice od ní a ona je ráda navštěvovala. Žádné bombové příběhy o opilé matce a otci, který by svoje dcery zneužíval - prostě obyčejný rodinný život. Tak krásný ve své jednoduchosti.

Zájezdy prodávala už dva roky - pracovní doba od 9:00 do 18:00. Je těžké udržovat nějaký společenský život, když je člověk celý den v práci. Měla pár přátel, o které se mohla opřít a se kterými se čas od času sešla. Měla 2 kočky a vlastní byt v domě bez výtahu. Neměla však žádnou známost - čas od času procházela seznamky - jenže všichni muži se jí zdáli nudní, moc oškliví nebo moc hezcí, moc sebevědomí nebo příliš nevýrazní. Navíc ji děsila představa, že by se s některým z nich sešla tváří v tvář.

Hodně četla - utíkala tak před realitou. Měla ráda Kinga - kdo by taky neměl. Ráda se bála - bezpečně v teple vlastní postele. Často jen tak brouzdala na internetu ve snaze zachytit v útržcích života jiných svůj vlastní.

--------

Schopnosti:

Znalec:
Odhalení úmyslu/názoru - při jednání a nabízení si tuhle schopnost osvojíte

Učedník:
Geografie - znalost geografie světa, ale i obecných informací o prostředí  

Začátečník:
Obchodník - v téhle oblasti si není tak jistá, ale její získání je nevyhnutelné
Boj - jako dárek od zaměstnavatele dostala kurt sebeobrany (údajně aby se cítila bezpečněji při přenosu peněz do banky, ovšem kurt vede šéfova manželka…takže kdo ví)
Znalost kulturních rozmanitostí - díky zaměstnání ví něco o zvycích různých kultur
Plavání - no neutopí se
Vytrvalost - zkouší běhat…bohužel v tom není moc pravidelnosti
Vaření - ji to chutná a kočky si nestěžují
Telefonování a práce s pc - její denní chleba
Čtení - hodně čte
Znalost knižních klišé - no má něco načteno :-D

= Stouny =

Žádné komentáře:

Okomentovat

1. Do velkého textového pole napište komentář
2. Vyberte podpis, lze i anonymní
3. Klikněte na tlačítko "Přidat komentář"
4. Opište písmena z obrázku (ochrana proti spamu)