pondělí 1. září 2014

O Austinův zlatý brk - vyhodnocení abarinské literární soutěže červenec - srpen 2014

I. místo
Autor: Reflame
Dílko: Zahájení slavného festivalu
Body: 13 hlasů

II. místo
Autor: Mario Black
Dílko: O lapkovi a zlaté rybce
Body: 6 hlasů

Byl to náročný den.
Přeci jen se taková událost nekoná tak často do roka. Přípravy byly dlouhé a vyčerpávající. Ovšem zahájení za to stálo. Bylo velkolepé. Dech beroucí podívaná. Strhující událost, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat.

Reflame se toho všeho účastnil.
Mladý bard to měl v podstatě za povinnost. Osoba natolik společensky známá a uvědomělá si něco takového nemohla nechat ujít. Navíc to byla živná půda pro jeho tvorbu.
A k tomu všemu ještě ty rozhovory a mírová jednání a dohody a pakty a intriky a spletité sítě a on, jako bdělé oko nad tím vším.

Byl k smrti utahaný.
Hlavou mu kolovala spousta myšlenek. Obav, zda li na něco neopomněl, něco nepřehlédl či nepřeslechl. Zatím měl ze všeho dobrý pocit. Zatím…

Když vstoupil do pokoje, zamrazilo jej.
Byla natolik zabraný sám do sebe, že přestal dávat pozor.
Že je něco špatně, věděl okamžitě. Svíčku, která osvětlovala skromný pokojík, přeci nezapálil. Přesto stál svícen na stolku, u kterého psal své poslední dílo a na knotu svíce poplašeně tančil plamínek. Deska však nesla na svých bedrech ještě něco. Sametovou podložku s náušnicemi a mahagonovou skříňku. Skříňku, na jejímž víku byl vyryt symbol Velké knihovny.

Překvapeně přešel k nečekaným darům.
Mezi nimi ležel svitek převázaný stuhou barvy inkoustu a pečetí se stejným symbolem. Opatrně ji rozlomil a upřel oči na úhledné a vzletné písmo.


„ Drahý Refe…“

„Velká knihovna si velice váží Vašeho nemalého přínosu pro její zdi. Vaše dílo bylo za poslední dobu nejžádanější ze všech a tak jen tiše doufáme, že nám i nadále zachováte svou přízeň.
Na památku Vám posíláme dar, který Vám jistě pomůže při Vašem současném nelehkém úkolu. Jistě znáte legendu o Náušnicích lady Kit, díky kterým rozuměla všem živým tvorům. S jejich navrácením si nelamte hlavu. Až jich nebude zapotřebí, sami si najdou cestu zpět.

A aby Vám zůstalo něco trvalého, v malé dřevěné skříňce naleznete drobnost na památku.

S úctou…

Austin “Mladý bard tiše dočetl poslední řádky a pak ztěžka vydechl.
Natáhl chvějící se prsty k leštěnému dřevu a pak je zase poděšeně stáhl zpět. Nemohl uvěřit, že zrovna on byl tím nejlepším, co Velká knihovna v poslední době měla…


Temná silueta ve stínu závěsu se nepatrně pohnula.
Ne, nevšiml si jí. Ani nemohl.
Arenika se potěšeně usmála a pak v jediném ladném gestu ruky zmizela.

Prudce otočil hlavu.
Ženský úsměv dokázal vycítit na sáhy daleko.
Ovanula jej vůně starých pergamenů, inkoustu a okvětních lístků růží…


= Melker =

Tak máme za sebou prázdniny a dovolené. A i když tedy na psaní nebylo moc času, sešla se nám zde dvě dílka a my máme svého vítěze.
Velká gratulace Reflamovi!

A už se těšíme na vaší tvorbu teď v září!

= Redakce NAMRO =

Žádné komentáře:

Okomentovat

1. Do velkého textového pole napište komentář
2. Vyberte podpis, lze i anonymní
3. Klikněte na tlačítko "Přidat komentář"
4. Opište písmena z obrázku (ochrana proti spamu)