neděle 23. prosince 2012

Bestiář pro Dračí doupě II

Jak jistě někteří z vás zaregistrovali, koncem listopadu se na trhu objevil Bestiář pro Dračí doupě II.

Vzhledově kniha navazuje na pravidla DrD II a vypadá opravdu dobře. Jednu výtku bych k ní však měl – působí trochu nepřehledně (alespoň na mě) a přitom by možná stačilo jen zvětšit velikost nadpisů, které by text více rozdělili. Jinak ale nabízí zajímavé bytosti a hezkou inspiraci pro nejedno dobrodružství.
A chcete-li se dočíst o Bestiáři více, mrkněte na oficiální web, kde najdete i ukázky: (http://www.drd2.cz/download/bestiar-pevnost)

Teď ale nechme promluvit anotaci:

Nebezpečí číhá všude. Na nočním nebi krouží siluety vampýrů a z rozvalin chrámů se ozývá kvílení mrtvých kněžek. Lesem se žene divoká honba s bezhlavým lovčím v čele, v patách jí táhnou přízrační vlci a jezinky hodující na mršinách. Stepí se šíří děs z obřího červa olgoje chorchoje, na moři může vaši loď napadnout kraken, v jeskyních si zas dávejte pozor na zákeřné permoníky. A pokud všechny hrozby ve zdraví přečkáte a uložíte se ke spánku, noční můra už na vás ve snech netrpělivě čeká.
 

Kniha je vázaná, bohatě ilustrovaná a má 160 stran formátu 165x230 mm.
Najdete v ní více než stovku bytostí připravených pro vaše dobrodružství, od obyčejných lidí až po netvory. Oproti bestiáři v základních pravidlech je popisu každého tvora věnováno více místa, takže uvnitř naleznete rozsáhlejší zápletky, propracované vztahy s jinými bytostmi, nápady na využití nestvůr ve snovém světě, oblíbené manévry a řadu dalších zajímavostí. Těšit se můžete na nové zvláštní schopnosti i na tipy pro tvorbu vlastních bytostí. S tímto Bestiářem čekají vaše hráče neobvyklé výzvy, tajemství, jež mohou odkrývat, okamžiky plné napětí i humoru, a v neposlední řadě spousta zábavy.

Žádné komentáře:

Okomentovat

1. Do velkého textového pole napište komentář
2. Vyberte podpis, lze i anonymní
3. Klikněte na tlačítko "Přidat komentář"
4. Opište písmena z obrázku (ochrana proti spamu)