pátek 30. listopadu 2012

Po stopě Karla Maye

Seznamte se s autorem dobrodružných románů.
Kde? - Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1


Karel May stvořil postavy, které nebyly skutečné a umístil je do světů, které se těm opravdovým jen vnějškově podobaly. Jeho hrdinové byli stateční, čestní a neúnavní.

Letos si připomínáme 170 let od narození a 100 let od úmrtí světoznámého autora Vinnetoua a Oldshatterhanda Karla Maye. A je tomu již 50 let od natočení světoznámého filmu - Poklad na Stříbrném jezeře, filmu, který zahájil novou éru.

Karel May vytvořil svět plný nespravedlností, často i krutostí a násilí, ale vnesl do něj naději na možnost změny, na nečekaný obrat. V tuto naději uvěřilo mnoho lidí několika generací, které jeho hrdiny obdivovaly.

Výstava (z cyklu Monarchie) připomene základní informace o nesnadném životě tohoto slavného autora a především upozorní na jeho stopy na našem území.

Na výstavě se návštěvník seznámí s postavami Mayových románů, statečnými indiány, zálesáky, beduíny i Kurdy a dalšími hrdiny, ale i s odpornými zloduchy, otrokáři, zrádci a vrahy. Spatří reálné předměty indiánských kultur i orientálního světa, které zároveň hrály významné role v Mayových dílech.

Hodiny, ve kterých můžete výstavu shlédnout a doprovodné programy k této výstavě naleznete na stránkách Národního muzea.

Žádné komentáře:

Okomentovat

1. Do velkého textového pole napište komentář
2. Vyberte podpis, lze i anonymní
3. Klikněte na tlačítko "Přidat komentář"
4. Opište písmena z obrázku (ochrana proti spamu)