neděle 29. dubna 2012

Dance Macabre - taneční larp

Hra Dance Macabre v sobě snoubí mystickou atmosféru tance s mrtvými a vášeň argentinského tanga.

Místo konání: RS Úsvit, Vanov u Telče
Datum: 25. - 27. květen 2012
Pořadatel: Morgain
Skupina: Tempus ludi, o.s.

Samotná hra se bude odehrávat v odpoledních hodinách 27. 5. 2012. Příběhy jednotlivých postav budou zaměřené především na mezilidské vztahy a obyčejné příběhy. Hra nebude zaměřená na detektivní zápletku, příběh se nebude točit okolo snahy zachránit svět. Příběhy v této hře budou o životě, štěstí a neštěstí, radosti a smutku a všem, co přinášejí vztahy, o osudu a minulosti, kterou je třeba opustit. O těchto příbězích však ve hře nebudeme mluvit. Budeme je tančit. Tanec a neverbální komunikace bude hlavní vyjadřovací prostředek hry. Prostřednictvím tance může dojít k hádce, boji, usmíření, shledání i loučení. V tanci se odehrají příběhy lidí, hledajících štěstí, lásku, radost a někdy i nalézajících spíše jen smutek, nenávist a smůlu. Hra bude trvat přibližně 3 hodiny, během kterých si každý hráč prožije svůj příběh.

Co budeme tančit?

Budeme tančit na pomezí kontaktní improvizace a argentinského tanga. Jedná se o tanec, který nabízí široký prostor pro vyjádření. Hru si však může zahrát každý, protože jí budou bezprostředně předcházet taneční a pohybové workshopy, na kterých si hráči osvojí základní principy tohoto tance a způsob vyjadřování touto formou. Hry se tedy může účastnit kdokoliv, i když tento tanec neovládá. Pokud máte rádi tanec, pak se není důvod bát.

O čem bude hra?

Hra bude o příbězích jednotlivých postav, které se setkávají při velmi zvláštní příleži tosti. Jednou za mnoho let přijde noc, kdy se setkají mrtví a živí, aby spolu tančili. Tato noc je pak zlomem pro každého, kdo se jí účastní, protože otevírá oči. Jednotlivé postavy pak díky ní hledají svou cestu životem, či své místo a klid po smrti. Nešťastné vzt ahy se rozpadnou, opuštění najdou svou spřízněnou duši, staré křivdy budou odpuštěny a zlí lidé budou potrestáni. Anebo také ne… Postavy pro tuto hru společně vytvoříme na workshopech, které budou hře předcházet. Každý si tak vytvoří svůj vlastní příběh na míru.

Jak se mohu účastnit?

Hra samotná bude trvat asi 3 hodiny a proběhne v neděli 27. 5. 2012 odpoledne, ale budou jí předcházet taneční, pohybové a dějové workshopy, na kterých si každý hráč najde svůj příběh. Workshopy budou pro hru nezbytné a budou se odehrávat od pátku 25. 5. 2012 od večera do nedělního dopoledne. Pro účastníky bude zajištěno ubytování a strava v místě konání akce v souladu s preferencemi uvedenými při registraci. Pro účast na hře je třeba se přihlásit, což bude možné od 19. 3. 2012 od 9:00 na webových stránkách hry. Přihlašování bude tamtéž podrobně popsáno a je specifické tím, že se účastníci hlásí do hry v párech a až přihlášením celého páru jsou tedy závazně zaregistrováni. Přihlášení v páru však neznamená nastavení tanečního páru na celou akci, naopak partneři se ve hře i při workshopech budou hodně střídat. Pak je třeba jen dorazit s dobrou náladou, vhodným oblečením a obutím a chutí tančit.

Kde a za kolik?

Hra se bude konat v Rekreačním středisku Úsvit u Vanova u Telče (pozn.: http://rekreace-usvit.haul.cz) . Poplatek na hru bude představovat 1.000 Kč a jeho součástí je ubytování v chatkách rekreačního střediska a strava od sobotní snídaně do nedělního oběda. Tento způsob zajištění ubytování a stravy byl zvolen především proto, že akce je poměrně náročná a poskytnutí stravy a ubytování usnadní její průběh.

Dance Macabre je hra vycházející ze dvou námětů. Inspirací pro samotný příběh hry je kapitola Dance Macabre v Knize hřbitova od Neila Gaimana. Formát tanečního larpu pak vychází ze hry, která byla již realizována v Dánsku s názvem In fair Verona… . Hru pro Vás připravuje Tempus ludi, o.s. ve spolupráci s dalšími tvůrci.

Webové stránky hry s podrobnými informacemi jsou k nalezení na http://dancemacabre.tempusludi.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat

1. Do velkého textového pole napište komentář
2. Vyberte podpis, lze i anonymní
3. Klikněte na tlačítko "Přidat komentář"
4. Opište písmena z obrázku (ochrana proti spamu)