úterý 29. listopadu 2011

Abarinská ANKETA

Je tady nové číslo NAMRO a s ním opět jedna nová rubrika.
Jak jste si již mohli podle názvu všimnout, jde o ANKETU. V ní se budeme ptát vždy několika různých hráčů na nejrůznější dotazy týkající se Abarinu a hraní DrD (či jiných RPG her).
Samozřejmě budeme rádi, když si najdete chvilku a do komentáře k článku napíšete i vy svou odpověď na anketní otázku.

Jdeme tedy na to. Otázka zní...

Co považujete za největší klad a největší zápor na Abarinu? A proč?

Lišák
Největší klad Abarinu?
Tak to je snadné. Jsou to lidé, kteří tu hrají. Skvělá parta lidí, kteří se tu sešli, kteří se spolu baví, ale také si popovídají, poradí, pomůžou. Na které se mohu s důvěrou obrátit, s kterými se mohu pobavit a zasmát, se kterými je mi opravdu dobře. A doufám, že je to vzájemné.
To považuji za vůbec to nejdůležitější.

A největší zápor Abarinu?
Tak to už je trochu těžší. On má nějaký zápor? :-D
No, když budu trochu přemýšlet, tak přece jen nějaký najdu.
Řekněme si to upřímně, je to staroušek. Je škoda, že tu v jeskyních není možnost šeptání více lidem současně, možnost filtrace příspěvků a další vychytávky, které bych určitě využil. Proto se těším na novou abarinskou verzi. I když to vlastně není nic, co by se nedalo obejít a nějak vyřešit i na té staré.

Také mě napadá, že na Abarinu asi trávím o něco víc času, než bych měl. To by se také mohlo počítat jako zápor… :-)

Vobs
Za největší klad asi považuji volnost tvorby - Abarin už není moc DrD arénou, ale je tu spousta dalších her a jak to sleduji, tak o tyto nepříliš tradiční hry je docela slušný zájem,
a také má Abarin docela bohatou nabídku ras a povolání u tvorby postav.

Co se záporu týče, nic výrazného tu není, ale chvíli jsem působil na Andoru před několika lety a oni tam měli jakýsi editor, ve kterém šly tvořit jednoduché mapky, do kterých pak šly rozmístit postavy. Něco takového mi tu chybí a uvítal bych to, ač nevím nakolik je realizace něčeho takového možná (v programování se nevyznám).

Kerk
Největší klad: Vždy je tu co dělat, nenudím se + skvělé soutěže
Největší zápor: Není mi znám :D

Griwe
Začnem negatívom a to je asi počet ľudí, resp. dosť veľa ľudí, ktorí tu nie sú nastálo. Na Abarin som došiel relatívne nedávno a ako to u nováčikov chodí, chcel som čím skôr hrať a tak som sa prihlásil do jaskýň, ktoré vyzerali zaujímavo (nie do všetkých a nie naraz :)), no len dosť z nich ostalo visieť už po prvých pár príspevkoch, niektoré sme ani nerozohrali. Na chat RPG nemám čas ani ja a cez víkendy tu moc niesom, ale príspevok aspoň raz týždenne si myslím, že by mohol byť… aspoň od PJ. Ale zas musím povedať, že som stretol aj hráčov, ktoí radi pomôžu a sú k dispozícii a všetko okolo toho. Ale nájsť dobrú a aktívnu jaskyňu je trochu fuška. A nechcem odbiť jaskyňu, ak ju má PJ bez hviezdičky len kvôli hviezde, ak príbeh vyzerá dobre, no len potom to nejako nepokračuje, postavy tam trčia a no bla bla bla :) Dobre sa to hovorí, ale riešenie k tomu nemám.

Ako pozitívum, ktoré by som vyzdvihol ako možno jedno z prvých je skôr technického rázu. A z dosť veľkej časti prispelo k tomu, že som tu. Pracujem pre veľkú IT firmu s pobočkami po svete, ja momentálne chodím na služobky do UK. Avšak fičíme stále na IE7 a taktiež máme smartfilter a všemožne polockované notebooky. Abarin mi aj na IE7 fičí v pohode a smartfilter ma nevyhodil, tak teda asi v tagoch nie sú výrazy ako hry, games a podobne. Pričom mnoho stránok o DRD a RPG mám blokovaných z tohto dôvodu. No a ďalším pozitívom sú samozrejme tí ľudia, s ktorými sa dá :) a to, že si tu viem aj dobre zahrať.

Na závěr chci ještě za celou redakci NAMRO poděkovat osloveným hráčům, že si našli čas a na anketní otázku odpověděli.

= připravil Morr =

Žádné komentáře:

Okomentovat

1. Do velkého textového pole napište komentář
2. Vyberte podpis, lze i anonymní
3. Klikněte na tlačítko "Přidat komentář"
4. Opište písmena z obrázku (ochrana proti spamu)